Bezpečně do školy

Po svátečním čtvrtku jsme se ve třídě nesešli v plném počtu, někteří si prodloužili slunečný víkend. Ale i my ve škole jsme si udělali pohodový den.

Přestože téma dne bylo Bezpečně do školy, začali jsme úplně jinak. Povídali jsme si o svatém Václavovi, vysvětlili jsme si, proč na jeho počest slavíme státní svátek, a seznámili jsme se i s pověstí o svatováclavském vojsku v hoře Blaník.

Pak už jsme se vrhli na dopravu. Opakovali jsme si dopravní značky, v kvízu jsme zjistili, že víme, jak se chovat na ulici – jak přecházet bezpečně silnici, jak jezdit bez nehod na kole, jak zavolat pomoc. Ze stavebnice jsme montovali zajímavé dopravní prostředky.

Dopoledne uteklo velice rychle, protože jsme se dost nasmáli a užili si hodně zábavy.

Radka Panská, třídní učitelka