Cesta do světa pohádek a fantazie s prvňáky

Únor přinesl do naší školy nejen zimní chladná rána, ale také teplé a poutavé chvíle strávené v místě, kde se otevírají brány do světa příběhů a fantazie – v naší místní knihovně. Žáci prvních tříd se tak vydali na cestu plnou dobrodružství a objevování tajemných světů, skrytých mezi stránkami knih. Paní knihovnice vřele přivítala malé čtenáře a zavedla je do světa pohádek, básní a nejrůznějších příběhů. Během návštěvy měli žáci možnost povídat si o svých oblíbených dětských knihách, vymýšlet vlastní příběhy a představit si svět plný barev a dobrodružství. Děti si také poslechly úryvek z knihy s názvem „Když hračky ožijí“. Ponořily se tak do příběhu, kde hračky nabývají života a zažívají dobrodružství ve světě dětských fantazií. Další zajímavou částí programu bylo tvoření vlastní ilustrace ke knize. Děti s nadšením sahaly po pastelkách, barvách a papírech, aby vytvořily svou vlastní vizualizaci příběhu. Každá ilustrace byla jedinečná a odhalovala bohatost dětského uměleckého vyjádření. Celý výlet do knihovny byl nejen poučný, ale i inspirativní.

Knihovna se pro ně stává místem, kde se otevírají dveře do nekonečného světa příběhů a fantazie, který může být jejich společníkem na celý život.

Zapsala Andrea Lacinová, Blanka Faladová a Jana Reisnerová

 

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky