Putování po Česku

Tak už máme zase skoro konec měsíce a s ním další celodružinovou akci. Tentokrát to bylo Putování po Česku. A to dnes 19. 5. 2023. Hra se odehrávala na hřišti a v zahradě školy. Připravili ji pro nás žáci z 9. A, 9. B a 9. C pod taktovkou paní učitelky Petry Kukačkové.

Hned na úvod je potřeba napsat, že se nám s našimi deváťáky a paní učitelkou skvěle spolupracovalo a že hra byla perfektně připravená. Zaujala i nás dospělé a děti se moc dobře bavily. Prostor hřiště a sadu se proměnil v Čechy, Moravu a Slezko. Děti byly rozděleny do družstev. Ale pozor! Na přání organizátorů, to byla družstva smíšená, náhodně rozlosovaná. Tak, aby každý tým měl zástupce napříč ročníky a děti mohly tak své síly a zkušenosti spojit a uplatnit, případně si je i předat. Prostě, aby byl „boj“ vyrovnaný a spravedlivý. Napjatě jsme čekali, co děti na to. Rády si hrají v družstvech, ale se svými oblíbenými kamarády a v pátek se mohly ocitnout v týmu, kde neměly svého bližšího přítele. Tak i s tímhle se „popraly“ skvěle! Nikomu to nevadilo a bylo vidět, že to nebrání ve hře a ani v nadšení dětí. Naopak, seznámení a spolupráce může přinést nová kamarádství. Družstva putovala po naší republice se zastávkou v konkrétním městě. A tak si děti mohly zarybařit v Třeboni, v Praze hádaly hádanky a „plavaly“ v řece Vltavě, v Plzni si zahrály fotbal a v Táboře se bojovalo. Na Šumavě překonávaly hranice a v Brně luštily kvíz. V Ústí nad Labem honily zlého vodníka a v Aqualandu Moravia si užívaly vodní hrátky…Úkolem dětí bylo projít všechna zmíněná města, tedy celkem 10 stanovišť, a plnit zadané úkoly. Jako bonus bylo i to, že se něco se o konkrétním místu dozvěděly. Nejen tedy příprava a organizace byla na starších spolužácích i seznámení dětí se zajímavostmi, historií či přírodou měst byla na nich. A zvládli to bravurně, citlivě a zajímavě vzhledem k věku žáků z 1. stupně.

Myslím si, že můžeme napsat, že se nebavili jen družinové děti, ale i organizátoři a my, vychovatelky. Akce byla opravdu skvělá a my za ni moc děkujeme! Příjemné na ni bylo i závěrečné zhodnocení a dobrůtka nejen pro jednotlivé týmy…

Našim deváťákům přejeme, aby se stejně jako páteční hra, jim dařilo i dalším životě a hlavně v nových školách, kam v září nastoupí…

V červnu na nás čeká vítání prázdnin a tradiční rozloučení se školou na Zahradní slavnosti a to 22. 6. Součástí je i piknik a proto prosíme šikovné maminky o pomoc s přípravou občerstvení…

Vychovatelky ŠD

předcházející

následující

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky