DEN STROMŮ V DRUŽINĚ

K příležitosti dne stromů 20. 10. jsme si do školní družiny pozvali RNDr. Ing. Vladimíra Říhu, CSc. jednatele územního Českého zahrádkářského svazu. Pan Říha dětem popisoval život stromu, přiblížil jim některé jeho důležité funkce a celkově měly děti možnost dozvědět se hodně zajímavého například o komunikaci mezi stromy a i rostlinami. Děti pozorně poslouchaly, někteří dychtivě pana Říhu doplňovaly o své zkušenosti a znalosti. Podzimní odpoledne strávené na školní zahradě jsme si ještě zpestřili ochutnávkou jablíček, které děti přinesly ze svých zahrádek. Pan Říha nám odborně pohovořil nejen o odrůdách, které jsme měli možnost ochutnat a které byly určeny pomologem (ovocnářem) Ing. Zdeňkem Buzkem. Celé odpoledne nás provázelo krásné počasí a příjemná atmosféra provoněná nakrájenými jablíčky.