Páťáci v Obludišti

Víte, jak se cítil Minotaurus, postava z řeckých bájí s lidským tělem a býčí hlavou, jehož král Mínós nechal zavřít do labyrintu? Naši páťáci by Vám mohli vyprávět… Do podobné situace se totiž také dostali, ale dobrovolně. V pondělí 10. června 2024 v rámci výletu navštívili největší habrové bludiště ve střední Evropě, které se nachází v Horní Pěně u Jindřichova Hradce.

Zatímco zmiňovaná bájná postava byla v labyrintu nedobrovolně, žáci obou našich pátých ročníků dostali mapky a vydali se svižně vstříc spleti různých cestiček a zákoutí, aby našli šest oblud, opsali si jejich jména a dali dohromady tajenku. Koho už pustily habrové ruce zpět, mohl vyzkoušet svoji šikovnost na voru či pozorovat fyzikální zákon gravitace na Kulidromu. Většina samozřejmě nezapomněla vyzkoušet atrakce na dětském hřišti nebo si zahrát nějakou míčovou hru.

Ačkoli zhruba polovinu dopoledne naše ramena skrápěl déšť, výlet si všichni náležitě užili. Byla to taková příjemná tečka za prvním stupněm a všichni jsme už netrpěliví, co se pro nás chystá dál. Ale na to si ještě nějakou chvilku budeme muset počkat…

předcházející

Škola

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SEZIMOVO ÚSTÍ, ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ 628, OKRES TÁBOR
Školní náměstí 628, 391 02 Sezimovo Ústí

IČO: 00582620
Bankovní spojení: 0704047309/0800
Datová schránka: 6nwmsbs

Tel.: 381 275 188
e-mail: info@zs2su.cz

Poslední příspěvky