Léto s Dubínkem


Krásné letní dny přinesly souboru Dubínek mnoho vystoupení.
     O cestě a festivalech do Rakouska i do Světlé nad Sázavou již bylo psáno. Dalšími vystoupeními byl festival u nás v Sezimově Ústí, který se opět dle mého názoru povedl. Pozvání přijala i řada dalších souborů, jak dětských, tak i dospělých. Jejich vystoupení byla rozmanitá a divák si tak mohl poslechnout písně z různých etnografických oblastí Jihočeského kraje. Užili jsme si to i na festivalu v Pacově, kde nás po vřelém přivítání souborem Stražišťan čekalo vystoupení na pódiu v  krásné zámecké zahradě. Poznali jsme další vynikající zpěváky lidových písní i tanečníky z celé České republiky, z kterých se stali naši noví kamarádi.
     Soubor nemohl vynechat ani vystoupení v domě seniorů v Soběslavi, kde si babičky i dědečkové s námi zanotovali tu naší „jihočeskou“. Společně s dalšími spolky jsme si pro diváky v Plané nad Lužnicí připravili program  na nábřeží malebné řeky Lužnice.
Vystoupení v této sezóně bylo mnoho a nyní nastal čas, kdy si soubor musí také trošku odpočinout. Prázdniny ale utečou jako voda a my už se pomalu začínáme těšit na další vystoupení, které nás čekají v září.
                                                            Za DFS Dubínek zapsala Andrea Lacinová