Až se louka zazelená aneb Dubínek tančí a zpívá

 

"Zda-li nám panenky povíte,
 kam na travičku chodíte.
 My dobře víme a nepovíme,
 kam na travičku chodíme."
           Úryvek z pásma Až se louka zazelená

 
       Po pilném zimním nacvičovaní čeká každoročně DFS Dubínek řada vystoupení a festivalů, na kterých mohou děti ukázat, co se naučily.
První z těchto akcí se konala 11. května v Soběslavi, kam se vydal sám náš dudák Marek Švec. Na dudáckém setkání zahrál společně s Ing. Trubačem pár lidových písní, které si diváci společně s nimi s chutí zanotovali.
     Nádherný den nás ovšem čekal na festivalu Horácko tančí a zpívá, který se konal ve Světlé nad Sázavou v pátek 24.května. Přivítání a setkání s ostatními soubory bylo velice milé, vystoupení se nám povedlo.  Den nám zpestřila prohlídka Světelského podzemí a koncert kapely Čechomor se zpěvačkou Martinou Pártlovou. Byl to den, na který budeme dlouho vzpomínat.
     Další den jsme se rozjeli na celostátní setkání baráčníků do Soběslavi, kde jsme v průvodu ukázali pár tanců a na pódiu pak naše pásmo Až se louka zazelená. Pro mnohé z nás byly tyto dny velice únavné, ale překrásné. 
Začátkem června nás čeká cesta do Rakouska na festival v městečku Waidhofen an der Thaya a řada dalších festivalů a akcí. Snad se nám všechna vystoupení povedou tak pěkně jako tento víkend.
              Zapsala Andrea Lacinová