Noc s Andersenem

Jedním z letošních témat bylo výročí nakladatelství dětských knih Albatros. Znalosti knih Albatrosu i jejich autorů dětem pomohly při luštění křížovky. Vyluštění tajenky prozradilo, co nás čeká. Byla to návštěva loutkového divadla v Sezimově Ústí.

Nějakou pohádku v tomto divadélku zhlédl určitě každý z nás, ale prohlédnout si místa, kde loutkoherci pracují, seznámit se s jejich prací a hlavně si vodění loutek vyzkoušet, to byl opravdu super zážitek. Moc za něj členům divadélka děkujeme.

Po návratu do školy jsme se navečeřeli a šup zpátky ke knížkám. Všichni ze svých zavazadel vyndali knihy zabalené do neprůhledného obalu. Každý přečetl připravený úryvek a ostatní se snažili uhádnout, z jaké knihy čtenář čte. Potom jsme si knihu prohlédli, zjistili jméno autora i ilustrátora.

Dalším úkolem bylo složit rozstříhaný obrázek. Úkol všichni překvapivě rychle zvládli a také poznali, že se jedná o znak nakladatelství Albatros. Už  ale nevěděli, co znak znamená. Vysvětlili jsme si, že jde o ptáka albatrosa, který pod svá dlouhá křídla pojme všechny čtenáře světa.

Čas už dost pokročil a byli jsme také ospalí. Nastal čas na večerní hygienu, pohádku před spaním a dobrou noc.

A je sobota. Večerní únava brzy pominula a většina z nás koukala ze spacáků už před šestou hodinou. Čaj, sladká snídaně od maminek (moc děkujeme) a "noc" je u konce. Hurá domů, hurá za sluníčkem.

Doufáme, že se letošní „Andersen“ dětem líbil, že domů odcházely o zážitek bohatší. Příští rok při jubilejním 20. ročníku Noci s Andersenem na viděnou.
                                                                                                                                                                                                Radka Panská a Martina Klímová