Kde všude na nás číhají bacily - 1.A

Ve středu 13. února za námi přijela paní Janouchová s paní Plachou – hygieničkou táborské nemocnice. Povídala nám o tom, kde všude na nás číhají bacily a co dělat proto, abychom se jim co nejlépe vyhnuli.
Nejprve jsme se dozvěděli, čím se zabývá nemocniční hygiena a jaké činnosti vykonává. Potom jsme si povídali o tom, jak se šíří bacily a jak důležité je mytí rukou. A jak to správně dělat? To jsme si nejen řekli, ale na závěr i vyzkoušeli.
Dozvěděli jsme se, co se všechno šíří špinavýma rukama, jestli jsou bakterie a viry vidět a čím je vidět můžeme. Paní Plachá nám ukázala, jak vypadají bakterie a viry pod mikroskopem a řekla nám, kde všude kolem nás jsou a kde se jim nejlépe daří.
A právě proto, abychom se jim ubránili, je důležité si mýt ruce! Kdy si je máme mýt, jak správně a na jaká místečka na ruce nezapomenout? O tom, zda si umíme své ruce umýt opravdu důkladně jsme se přesvědčili použitím speciální lampy, která nám ukázala každé místečko, které neprošlo důkladnou hygienou.
Za velmi zajímavou, příjemně a naučně strávenou hodinu i sladkou odměnu pro každého, kdo se umí poprat s bacily, moc děkujeme paní Janouchové a paní Plaché.
                                                                      Třídní učitelka J. Dvořáková