Halloween ve 2. třídě

Všichni přišli důkladně připraveni.  Ať už si přichystali skvělé kostýmy, vyrobili a přinesli krásné lucerny z vydlabané dýně, přinesli zvířecí pomocníky (naštěstí pouze plyšové) nebo vyrobili jiné zajímavé pomůcky. Všichni si za přípravu zaslouží velkou pochvalu.

Ve třídě jsme vyplňovali pracovní listy z českého jazyka. Dověděli jsme se, kde a jak se slaví Halloween, jaký je rozdíl mezi Halloweenem a našimi Dušičkami. Zároveň jsme si zopakovali druhy vět a vytvořili i vlastní rozmanité věty o těchto dvou podzimních svátcích.

Ačkoli počítáme teprve do dvaceti, v matematice jsme ukázali, že nám nedělají problémy ani čísla první stovky. Všichni je správně spojili a pak si vybarvili obrázek dýňové lucerny, který spojováním čísel vznikl.

V angličtině jsme se naučili halloweenská slovíčka a vyrobili jsme si pomůcku na procvičování slovíček. Nejzábavnější byl strašidelný příběh a písnička.

Ve třídě nám chyběla jedna postava, která k oslavám Halloweenu patří - mumie. Vyrobili jsme si jich dopoledne hned několik. A živých. Bohužel jsme měli poněkud nekvalitní materiál, takže výroba byla dost obtížná. Naštěstí čím víc práce, tím více bylo i legrace, kterou jsme si u toho užili.

A protože vyrábění všeho druhu máme moc rádi, vyrobili jsme si nakonec malá strašidla, která budou naši třídu zdobit i po halloweenském dni.

Dopoledne nám rychle uteklo. Za skvělou práci si všichni zasloužili sladkou odměnu. A bylo jich hned několik. Děkujeme rodičům za pomoc s přípravou masek i za sladkosti pro třídu.

třídní učitelka Radka Panská