Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích

Prázdniny běžely v plném proudu, vedro zahánělo lidi k rybníkům a z  pódií měst i venkova se rozeznívala hudba různého žánru. Na řadu přišly i festivaly. Jednoho z nich jsme se zúčastnili i my, dudáci z folklórního souboru Dubínek.
Na několikadenní festival do Strakonic se sjeli dudáci nejen z České republiky, ale i z dalších 16 států Evropy a také několik souborů, kteří se zde sešli proto, aby si společně zahráli a zazpívali. Nechyběl průvod, kde diváci mohli zhlédnout všechny účinkující. Z několika pódií byly posléze slyšet nejrozmanitější tóny, juchání a dupání do rytmu. V sobotní večer bylo možné se na mezinárodním bále naučit tance např. řeckých nebo tureckých tanečníků. I my jsme jim ukázali, co znamená pravá česká polka. 
Festival to byl nádherný a my jsem rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit jako účinkující. Na něco tak krásného budeme dlouho vzpomínat. 

Fotografie z vystoupení jsme nezískali, ale kdyby chtěl někdo náhodou se o festivalu dozvědět více a shlédnout tak fotografie či videa jiných autorů, může využít následující odkazy:
https://www.youtube.com/watch?v=qmAX7ifLbE4
https://www.youtube.com/watch?v=qkd0KDhXukU
https://www.youtube.com/watch?v=KVScs_nYqzg
http://www.jcted.cz/strakonicko/strakonice-ovladli-dudaci-naplno-starosta-jim-predal-mesto/
http://www.jcted.cz/strakonicko/dudacky-festival-je-minulosti-divaci-byli-spokojeni/

                               Za dudáky dětského folklorního souboru Dubínek Andrea Lacinová