Čas, kdy se v tělocvičně bíle práší

Tak máme za sebou akci, na kterou se všichni zainteresovaní z 1. i 2. stupně připravují dlouhé týdny.
Nejdřív je potřeba, víc než kdy předtím, pořád dokola se protahovat, zpevňovat, propínat špičky a nohy v kolenou. Příště dělat totéž, navíc přidávat rychlost, švih a pružně doskakovat. Často zatnout zuby, to když se spadne jako hruška z kladiny, nebo se strhne do krve mozol na dlani.
Mnohem častěji však vnímat, že tělo poslouchá čím dál víc, je uvolněnější, lehčí a pohyby elegantnější. Zkrátka, že provedení cviků začíná být na závodní úrovni.
V ten čas vyrážíme na gymnastické závody a jako každý rok nám chybí pár týdnů tréninku do úplné spokojenosti. Tradičně nás rozhodí pružná palubovka a vysoký pérový můstek, který odráží asi 10x více než ten náš. Mnozí v rozrušení zapomenou části sestavy, nebo naopak předvedou cvik, který v tréninku nikdy nezvládli. A když holky projdou kladinou, prostnými, přeskokem a hrazdou a kluci místo kladiny zakrouží na kruzích, pak je čas na pořádnou svačinu, společné fotky a velké UFFF.
Všem, kteří se aktivně zapojili do tréninku ve sportovní gymnastice a na závodech předvedli své maximum, děkují jejich dočasné trenérky :              Petra Kukačková, Pavla Vítková a Ditta Prášková