Na každém složeném míči záleží

Za přesně tahle slova se v pátek rozdávala odměna v podobě těsných vítězství. V čem ? No přece v tradiční přehazované !!!
Do velkého finále nepostoupil jen tak někdo. Předcházela tomu měsíc trvající příprava týmů v hodinách tělocviku. Byl-li na začátku někdo „nepopsaný papír“, tak po měsíci už každý rozuměl slovům,“točíme se, nahraj, mám a čas“. Poslední zmiňované slovo bylo pro tempo hry dost podstatné. V základní postupové části turnaje, kdy týmů bylo 24, se délka hraní musela stlačit na 3 minuty.
 A to se děly věci !!! I mistři v pomalosti vybičovali svoje těla do velkých rychlostí.
Do velkého finále o nejskvělejší dort od našich paní kuchařek se probojovaly 3 týmy šesťáků a 2 týmy sedmáků. Jestli si někdo na začátku myslel, že starší mají výhodu, tak hned v úvodním utkání musel svoje mínění poopravit. Hrálo se čistě, rychle, sportovně a nadšeně. Diváci připravili svým hráčům skvělou atmosféru a my, rozhodčí, měli moc dobrou práci.
Zvítězil sport a chuť se hýbat. Blahopřejeme všem, kteří se statečně pustili do souboje s výškovými nepoměry, krátkým časem, dlouhým hřištěm, trémou a zklamáním z prohry.
Pro nás jste vítězi všichni.
  Za ministerstvo sportu všeho druhu zapsala jeho zaměstnankyně Petra Kukačková