5.B v ZOO a Fata Morganě v Praze

Po návratu z přírodovědné exkurze v Praze jsme psali slohovou práci na téma Zoo a Fata Morgána. Jako nejzdařilejší práci jsme společně vybrali sloh Vojty Vítka, jehož práce se stává zároveň webovým článkem a můžete si ho nyní přečíst.
  V úterý 26.9. 2017 jsme se třídou jeli do Zoo a skleníku Fata Morgana. Do Prahy jsme jeli autobusem a přijeli do cíle v 9,30 hodin.
  Nejprve jsme šli do tropického skleníku Fata Morgana. Uvnitř bylo velké horko a vlhko. Viděli jsme palmy, deštný les, akvária plná ryb, piraně, vodopády, krásné velké motýly a různé druhy rostlin, například rostliny masožravé.
  Po prohlídce skleníku jsme autobusem popojeli do Zoo. Nejprve jsme si šli prohlédnout lachtany a hned potom obrovské gorily. Nejvíc se mi líbil gorilí samec Richard. Viděli jsme i různá další zvířata, například žirafy, tučňáky, supy, plazy, ptáky, šelmy a ryby. Všichni se moc těšili na hrochy, ale ti tam bohužel nebyli, protože jejich výběh byl zavřený.
  Potom už bylo hodně hodin a tak jsme museli jet domů. Cestou jsme pana řidiče trochu naštvali, protože někteří v autobuse zlobili. Já jsem se choval celkem dobře.
                                                                                      autor: Vojta Vítek